لیست 15 بازی ایرانی

1- فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی

فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی
فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی

بازی رایانه‌ای «فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» یک بازی PC مهیج در ژانر اکشن است که شکست محاصره چند ماهه شهر آمرلی واقع در عراق (در 100 کیلومتری مرز ایران) و رشادت‌ها، ایثار و فداکاری رزمندگان مقاومت در این شهر به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی را روایت می‌کند.

لینک دانلود بازی

2- مختار:فصل قیام

مختار:فصل قیام
مختار:فصل قیام

بازی «مختار: فصل قیام» دومین نسخه از سه‌گانه «سفیر عشق» است که روایت مختار ثقفی را از سلول‌های زندان ابن زیاد تا سفر به مکه و آغاز قیام و پیروزی آن، روایت می‌کند. این اثر در سبک اکشن سوم شخص شمشیری تولید شده و دارای 12 مرحله و بیش از 4 ساعت گیم‌پلی است. فصل قیام با محوریت شخصیت مختار ثقفی، دارای 45 دقیقه روایت سینمایی است و نسبت به بازی «سفیر عشق: روز واقعه» که نخستین محصول این تریلوژی به شمار می‌رود، پیشرفت‌های متعددی در زمینه بهینه‌سازی، کیفیت‌گرافیکی و گیم‌پلی دارد.

«مختار: فصل قیام» روایتگر داستان سفر قهرمانی مختار ثقفی است که از زندان ابن زیاد آغاز شده و تا امارت کوفه، در قامت رهبری بزرگ‌ترین قیام خون‌خواهی سیدالشهدا ادامه پیدا می‌کند. فصل قیام پس از بازی «سفیر عشق: روز واقعه» جدی‌ترین بازی مذهبی– تاریخی کشورمان است که با تحقیقات وسیع و مشورت با کارشناسان مذهبی، بازی‌نامه آن تدوین شده است.

لینک دانلود بازی

3- یگان ویژه

یگان ویژه
یگان ویژه

بازی “یگان ویژه” یک عنوان Turn-Based RPG است که به صورت Real-Time روی گوشی‌های همراه انجام می‌شود. در این بازی، ماموریت‌های مختلفی به بازیکن تحویل داده می‌شود که او باید همراه با یک گروه چهار نفره پیشروی کند و با دشمنان و موانعی که ممکن است با آن رو به رو شوند، مبارزه کند.

داستان این بازی در زمان آینده اتفاق می‌افتد. آینده‌ای که با افزایش حضور مردم در شبکه‌های اجتماعی و تمایل بشر به زندگی دوم در دنیای مجازی، نیرویِ ویژه‌ای در پلیس برای مقابله با جرایم سایبری و ایجاد امنیت، در ایران شکل گرفته است. جرایمی نظیر قاچاق موادمخدر و توزیع روانگردان‌ها، پولشویی، هک کردن سیستم‌های تبادل مالی و منابع اطلاعات، افشای اسناد محرمانه، سری و صنعتی و جلسات گروه‌های تروریستی که برای ناامن کردن کشور، در دنیای مجازی روی می‌دهد.

لینک دانلود بازی

4 – کودکان اربعین 2

کودکان اربعین 2
کودکان اربعین 2

بازی «کودکان اربعین» یک مجموعه بازی با موضوع سفر پیاده‌روی اربعین برای کودکان 3 تا 9 سال است که کودک شما را با کاروان ” کودکان اربعین” همراه می‌کند تا او را در قالب بازی‌های موکب‌داری، عبور از مرز، زیارت اماکن مقدس کربلا و… با خاطرات و حال و هوای این سفر آشنا‌ کند.

لینک دانلود بازی

5- سفیرعشق

سفیر عشق
سفیر عشق

بازی رایانه‌ای «سفیر عشق» یک بازی اکشن شمشیری (Hack ‘n’ Slash) سوم شخص است. مخاطب در این بازی، سیر رخدادهای تاریخی را از منظر شخصیت جوانی ایرانی با نام «مهران» پی می‌گیرد.

داستان بازی:

سفیر عشق روایتی است از مهران ایرانی، یکی از وفادارترین همراهان امام حسن(ع) که پس از خیانت یاران به ایشان، سرخورده به ری، شهر آباء و اجدادی‌اش بازگشته و تلاش می‌کند خود را در زندگی روزمره غرق کند تا شاید غم این بی‌وفایی را از یاد ببرد، اما دست تقدیر و ظلم حاکم زمان، او را مجبور به هجرت می‌کند. مقصد او کوفه است که در آن زمان، به عنوان پایگاه شیعیان شناخته می‌شود. حضور سفیر امام حسین(ع) در کوفه برای صحت‌سنجی دعوت کوفیان، آغازگر روایتی است که در آن، مهران ایرانی بار دیگر شمشیر از نیام برآورده و برای امام زمانش تا پای جان ایستادگی می‌کند. «سفیر عشق» تجربه‌ای است متفاوت از عشق، وفاداری و آزادگی.

لینک دانلود بازی

6- ایران 57

ایران 57
ایران 57

«ایران 57» یک بازی اکشن ماجرایی است که قصد دارد از طریق داستانی گیرا در بستری مستند و قابل اعتنا، به روایت انقلاب اسلامی بپردازد. این بازی با تکیه بر روایت جذاب و مستند خود، مخاطب را به تهران سال 57 می‌برد، درست در دل روزهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی.

روایت معمایی و پیچیده، اکشن، تیراندازی و ماشین‌سواری، بیش از 40 شخصیت داخل بازی، همراه با چندین ساعت دیالوگ‌ هدفمند و ده‌ها سند تاریخی، تلاش می‌کنند مخاطب را کاملا درگیر بازی «ایران 57» کنند.

لینک دانلود بازی

7- عملیات انهدام نبرد خرمشهر

عملیات انهدام نبرد خرمشهر
عملیات انهدام نبرد خرمشهر

بازی رایانه‌ای سه‌بعدی «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» یک بازی اکشن عرضه شده برای کامپوترهای شخصی است. این عنوان دومین بازی از «مجموعه بازی‌های رایانه‌ای سه‌بعدی عملیّات انهدام» است که به شبیه‌سازی دقیق «عملیّات بیت‌المقدّس» یعنی همان «عملیّات فتح خرّمشهر» می‌پردازد.

این بازی دارای 5 مرحله است .

لینک دانلود بازی

8 – عملیات انهدام نبرد فاو

بازی رایانه‌ای سه‌بعدی «عملیّات انهدام 1: نبرد فاو»، نخستین بازی از «مجموعه بازی‌های رایانه‌ای سه‌بعدی عملیّات انهدام» است که در سال 1387 ارائه شده  و به شبیه‌سازی دقیق «عملیّات والفجر 8» می‌پردازد.

«عملیّات انهدام 1: نبرد فاو»، روایتی است نو از عملیّات بزرگ و شگرف «والفجر 8» در دوران پر افتخار هشت سال دفاع مقدّس که به حکایت مردمانی نیکو می‌پردازد که جنایتکار ظالمی به نام صدّام به کشور آن‌ها حمله نظامی کرده است و در پی آن، از رزمندگانی یاد می‌کند که برای دفاع از اسلام، تشیّع، و کشورشان ایران بپاخاستند و به دفاع از مرزهای پرگهر خود جان بر کف شدند و جنگ با جنایتکار شتافتند.

عملیات انهدام نبرد فاو
عملیات انهدام نبرد فاو

لینک دانلود بازی

9- هشتمین حمله

هشتمین حمله
هشتمین حمله

هشتمین حمله یک بازی اکشن ایرانی است که برای پلتفرم اندروید عرضه شده است. کاربر در این بازی جنگی در نقش یک تکاور شجاع ایرانی با نیروهای بعثی درگیر شده و وظیفه دارید تا جای ممکن زمان بیشتری برای آماده شدن گردان خودی فراهم سازید.

لینک دانلود بازی

10- هشتمین حمله 2

هشتمین حمله 2
هشتمین حمله 2

خرمشهر در محاصره نیروهای دشمن قرار گرفته و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود. بخش زیادی از شهر به ویرانه ای بدل گشته که دیگر نشانه ای از زندگی در آن نیست. خیابان های خرمشهر پر شده از بوی خون مردم بی گناهی که به جرم دفاع از میهن خود به خاک و خون کشیده شده اند. مردم همه اسلحه به دست شده اند و با جمعیت کم خود جلوی ارتش تا بن دندان مسلح دشمن ایستادگی می کنند. ارتش مهاجم قول داده بود یک روزه خرمشهر را به تصرف خود در آورد، اما هرگز فکر نمی کردند با چنین دفاع جانانه ای از سمت مردم مواجه شوند. محمد جهان آراء همراه چند نفراز آخرین رزمندگان باقیمانده در روزهای پایانی قبل از سقوط خرمشهر با تجهیزات محدودی که داشتند جلوی دشمنان ایسادگی کردند و در مناطقی آنها را عقب راندند.

لینک دانلود بازی

11 – کابوس دشمن

کابوس دشمن
کابوس دشمن

بازی کابوس دشمن چشم اندازی زیبا از غیورمردان سرزمین ایران است که بسیار دلاورانه برای دفاع از سرزمین به جنگ تروریست‌های تکفیری می‌روند. این بازی با هدف گرامی داشت یاد تمامی رزمندگانی که شجاعانه چه امروز و چه در گذشته به جمع مدافعین حرم پیوسته‌اند ساخته شده است.

این بازی ایرانی روایتی از جنگنده‌ها و مدافعان حرم است. کابوس دشمن، بازی اکشن ایرانی از سری بازی‌های شوتر و تیراندازی سوم شخص است که برای گیمرهای گوشی ها و تبلت‌های اندرویدی فارسی زبان با رده سنی بالای 15 سال عرضه شده است.

لینک دانلود بازی

12 – پلیس بزرگراه

پلیس بزرگراه
پلیس بزرگراه

پلیس بزرگراه یکی از باکیفیت‌ترین پروژه‌های ماشین سواری پلیسی ساخت ایران است. کاربر در بازی پلیس بزرگراه بعنوان یک مامور پلیس ایفای نقش می‌کند و به دستگیری خودروهایی که در داخل بزرگراه‌های تهران هستند و تخلف کرده‌اند می‌پردازد.

محل ماموریت‌های پلیس بزرگراه در (بزرگراه یادگار امام، نیایش، چمران، همت، حکیم و شیخ فضل الله نوری) خواهد بود. تمامی بزرگراه‌ها به صورت کاملا شبیه‌سازی شده طراحی و ساخته شده‌اند.

لینک دانلود

13- والیبال 2016

والیبال 2016
والیبال 2016

بازی ایرانی «والیبال 2016» که پیش‌تر «والیبال مدرن» نامیده می‌شد، پس از گرفتن مجوز نشر از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، برای انتشار در اوایل اردیبهشت ماه و پیش از آغاز برگزاری لیگ جهانی والیبال برنامه‌ریزی شده است.

پس از موفقیت‌های پی‌درپی و درخشیدن نام تیم ملی والیبال کشورمان در اغلب مسابقات جهانی؛ استودیو بازی‌سازی کاکتوس ساخت بازی بر اساس این ورزش را از اوایل سال 93 آغاز کرد.

بازی «والیبال 2016» به‌عنوان اولین بازی ویدئویی والیبال در کشور شناخته می‌شود که 32 تیم برتر والیبال جهان در بازی حضور دارند. از نظر گستردگی تیم‌ها و تعداد بازیکنان شبیه‌سازی شده، رقیبی برای این بازی حتی در سطح جهانی وجود ندارد.

حالت‌های مسابقه‌ای مختلفی هم برای بازی در نظر گرفته شده که از جمله آن‌ها می‌توان به مسابقات دوستانه، لیگ جهانی، جام‌جهانی، قهرمانی جهان و غیره اشاره کرد.

به دلیل اهمیت گزارشگری در بازی‌های ورزشی، تولیدکنندگان والیبال 2016 با گزارشگر مطرح والیبال «کیومرث کُرده» به توافق رسیدند و صدای این گزارشگر بازی را همراهی خواهد کرد.

لینک دانلود بازی

14 – یوزانا یوزپلنگ ایرانی

یوزانا یوزپلنگ ایرانی
یوزانا یوزپلنگ ایرانی

یوزانا نام یک بچه یوزپلنگ ایرانی است که وظیفه مراقبت و نگهداری از آن به عهده مخاطب این بازی است. مخاطب باید یوزانا را در زمینه‌های مختلف مراقبت کند. همچنین تعداد زیادی بازی مختلف مثل موشک، سفینه، خط و دایره، ستاره دریایی، جور کردن آب نبات‌ها و… در بازی وجود دارد که هم یوزانا را سرگرم می‌کند هم مخاطب را.

هرچقدر بیشتر به یوزانا رسیدگی کنید، سطح بالاتری کسب می‌کند و مخاطب می‌تواند آیتم‌های بیشتری را تهیه کند.

لینک دانلود بازی

15 – مدافعان کربلا

 مدافعان کربلا
مدافعان کربلا

رژیم صهیونیستی و آمریکا همیشه وجود شیعیان را برای تحقق اهداف پلید خودشان، یک مشکل بزرگ می دانند. سالهاست که با سرمایه گذاریهای هنگفت برای اختلاف بین مسلمانان دنیا وتعرض به مقدسات مسلمانان تلاش می کنند. حالا بعد از طراحی نقشه، برای فجایعی مانند انفجار در سامراء و… به این نتیجه رسیده اند که باید به یکی از مهمترین مراکز مقدس مسلمانان – حرم مطهر امام حسین (ع) و قمر بنی هاشم (ع) – حمله کنند و به بهانه حضور تروریست ها در کربلا، این محل را تخریب کنند.

جلسه ای فوری، در یکی از مراکز فرماندهی جمهوری اسلامی ایران، بر پا می شود، برای اتحاد و انسجام بیشتر، نمایندگانی از کشورهای اسلامی منطقه و کشورهای ضد استکباری دنیا نیز به جلسه دعوت می شوند، بعد از بحث و بررسی شرایط منطقه و با توجه به سوابق گذشته امریکا و اسرائیل و همچنین با توجه به اینکه احتمال حمله به کعبه و دیگر اماکن مقدس مسلمانان و بعد از آن حمله به اماکن مقدس دیگر ادیان دنیا به منظور دین زدائی در سراسر دنیا نیز در آینده وجود دارد (در صورت موفقیت امریکا و صهونیست ها در این عملیات) تصمیم گرفته می شود تا به جای مقاومت در برابر تجاوز آنها، دو روز پیش از شروع حمله به کربلا و به صورت گسترده، ارتش متجاوزین را در منطقه غافلگیر کنند و با حمله به آنها برای همیشه منطقه را از وجود آنها پاک کنند.

مطالعه بیشتر

لینک دانلود بازی

ستاره ) knowledgecomputer2022 فقط بازی “مختارفصل قیام” را خریداری کرده است و 15 بازی را دانلود،نصب،اجرا نکرده است .

منبع

https://www.ircg.ir/fa/game?page=1

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای | بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای | بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تنها نهاد متولی بازی‌های رایانه‌ای تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی .

موفق باشید

به امید خدا

نویسنده مطلب: knowledgecomputer2022

منبع مطلب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.