معرفی بهترین بازی های استراتژیک آنلاین گوشی

بازی های استراتژیک آنلاین از جمله محبوب‌ترین عناوین اندروید و iOS هستند. در این نوشته قصد دارم تا بهترین بازی های استراتژیک آنلاین گوشی را معرفی کنیم. با من همراه باشید.

The best strategy games on Mobile phone
The best strategy games on Mobile phone

طراحی یک بازی استراتژیک خوب برای گوشی‌های هوشمند کار دشواری محسوب می‌شود؛ چرا که این پلتفرم‌ها به دلیل طراحی منحصربه‌فرد خود نیازمند بازی‌های منحصربه‌فردی نیز هستند. با این وجود می‌توان گفت عده‌ای از سازندگان بازی‌های ویدیویی از پس این امر برآمده و تعدادی از بهترین بازی های استراتژیک گوشی را برای اندروید و iOS ساخته‌اند که برخی از آن‌ها در سراسر جهان طرفداران میلیونی دارند.

معرفی بهترین بازی های استراتژیک آنلاین برای اندروید و iOS

1- بازی Clash Royale

بازی Clash Royale
بازی Clash Royale

اولین عنوانی که در لیست بهترین‌های بازی استراتژیک گوشی می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی Clash Royale است که از جمله محبوب‌ترین بازی‌ها در ژانر خود محسوب می‌شود. سبک بازی به شکل دقیق‌تر «استراتژیک آنلاین چندنفره همزمان» است. در این بازی برای دسترسی به گزینه‌های بیشتر در مبارزه باید به جمع‌آوری کارت‌ها (Card) از طریق شکست دشمنان خود بپردازید. ویژگی‌های تعبیه ‌شده در بازی Clash Royale بسیار مخاطب‌محور و دسترسی به آن‌ها آسان است. برای موفقیت در بازی Clash Royale باید به شکل مداوم قابلیت‌های خود را ارتقا دهید تا بتوانید به شکلی استراتژیک به طراحی و جایگزین‌کردن نیروهای خود بپردازید.

2- بازی Civilization Revolution 2

بازی Civilization Revolution 2
بازی Civilization Revolution 2

دومین عنوان در لیست بهترین‌های بازی استراتژیک آنلاین که می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی Civilization Revolution 2 است که یکی از موفق‌ترین بازی‌های استراتژیک آنلاین به سبک نوبتی (Turn-based) برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. در این بازی در نقش رهبری افسانه‌ای قرار می‌گیرید که سعی دارد قدرتمندترین امپراطوری دوران خود را تشکیل دهد. در بازی Civilization Revolution 2 باید به وسیله حمله به پایتخت‌های دشمنان خود، جمع‌آوری طلا و تصاحب‌شهرها قدرت تاکتیکی و ذهن استراتژیکی خود را به کار بندید. علاوه بر این‌ها این بازی هر از گاهی توسط سازندگان به‌روزرسانی نیز می‌شود و از نظر جلوه‌های بصری هم در جایگاه خوبی قرار دارد.

3- بازی Rome: Total War

بازی Rome: Total War
بازی Rome: Total War

سومین عنوان را در لیست برترین‌های بازی استراتژیک قلعه برای گوشی‌های هوشمند به بازی Rome: Total War اختصاص داده‌ایم. بازی Rome: Total War یکی از باکیفیت‌ترین عناوین استراتژیک اندروید و آیفون محسوب می‌شود که با وقایع خود شما را به دوران قبل از میلاد (270 پیش از میلاد) خواهد برد. در ابتدای بازی کنترل خانواده‌ای رومی را به دست خواهید گرفت. بازی Rome: Total War به طور کلی دو گزینه مجزا برای گیم‌پلی دارد: جنگ تاکتیکی به صورت همزمان و کمپین نوبتی استراتژیک. در این بازی باید به وسیله نیروهای خود در مقابل دشمن قرار گرفته و در این راستا استراتژی و تاکتیک خود را برای انجام دادن ماموریت‌های اختصاص داده شده بر روی نقشه به کار گیرید. Rome: Total War را می‌توان بهترین بازی استراتژیک موبایل قلمداد کرد.

4- بازی Clash of Clans

بازی Clash of Clans
بازی Clash of Clans

عنوان چهارم لیست بهترین‌های «بازی استراتژیک آنلاین» را به بازی پرطرفدار Clash of Clans اختصاص داده‌ایم که یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین بازی‌های استراتژیک آنلاین برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. در این بازی در نقش رهبر دهکده خود قرار گرفته و با ساخت و تقویت نیروهای خود به مقابله با بازیکنان دیگر در سراسر جهان خواهید پرداخت. از جمله راه‌های جمع‌آوری سکه در بازی Clash of Clans مبارزه و پیروزی در نبردها است که در نتیجه آن می‌توانید به تقویت جنبه‌های مختلف دهکده خود و ارتش آن بپردازید. علاوه بر این‌ها می‌توانید عضو کلن‌ (Clan)ها نیز شده و در مبارزه‌های بین کلن‌ها شرکت داشته باشید.

5- بازی XCOM: Enemy Within

بازی XCOM: Enemy Within
بازی XCOM: Enemy Within

پنجمین بازی لیست بهترین‌های «بازی استراتژیک آنلاین اندروید» بازی XCOM: Enemy Within محسوب می‌شود که یکی از بهترین عناوین در سبک استراتژیک نوبتی (Turn-based) برای گوشی‌های هوشمند است. در بازی XCOM: Enemy Within باید سعی کنید از هجوم بیگانگان به سیاره زمین جلوگیری کنید. به عنوان یک رهبر XCOM در این بازی وظیفه خواهید داشت که به کنترل نیروهای خود در حال ماموریت جهت از بین بردن بیگانگان بپردازید. بازی XCOM: Enemy Within به نوعی نسخه گسترش یافته عنوان XCOM: Enemy Unknown محسوب می‌شود و به آن شماری از قابلیت‌ها، ارتقاها و سلاح‌های گوناگون نیز می‌افزاید. این بازی بدون اغراق حتی پس از 4 سال که از انتشار آن می‌گذرد جزو برترین بازی‌ها در ژانر خود است.

6- بازی Tropico

بازی Tropico
بازی Tropico

ششمین عنوان لیست برترین‌های «بازی استراتژیک آنلاین» به بازی Tropico اختصاص دارد که شما را در نقش یک دیکتاتور قرار خواهد داد. دیکتاتوری که تمام یک کشور را در اختیار دارد و هر طور که بخواهد می‌تواند بر آن حکمفرمایی کند. این تجربه‌ای است که صرفا بازی Tropico در اختیار شما قرار خواهد داد: هدایت دقیق شهروندانتان به سوی آینده‌ای که مایل هستید ببینید. در بازی تروپیکو مسئولیت تمام جوانب زندگی و اجتماع در جزیره خود را بر عهده خواهید گرفت و باید منطقه‌تان را با ساخت جاده‌ها و سازه‌های تازه، آموزش شهروندان از طریق مدرسه و پایگاه‌های نظامی و همچنین مدیریت اقتصاد با ساختن مزرعه‌ها و کارخانه‌ها ارتقا دهید. البته در این بین باید جنبه‌های سیاسی را نیز همواره در نظر بگیرید و سعی کنید مردم خود را با افزایش کیفیت زندگی‌شان شاد نگه دارید وگرنه باید با اعتراضات دست‌و‌پنجه نرم کنید.

7- بازی The Escapists 2: Pocket Breakout

بازی The Escapists 2: Pocket Breakout
بازی The Escapists 2: Pocket Breakout

هفتمین عنوانی که در لیست بهترین های «بازی استراتژیک آنلاین» می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی The Escapists 2: Pocket Breakout است. این بازی یکی از بهترین، هیجان‌انگیزترین و قابل‌توجه‌ترین بازی‌های استراتژیک اندروید محسوب می‌شود و موضوع اصلی آن حول محور فرار از زندان طراحی شده است. برای این امر می‌توانید به تنهایی و یا با دوستان خود اقدام کنید. همچنین در راستای فرار خود قادر خواهید بود لوازم و ابزار مورد نیاز را خریداری، تعویض و یا مدیریت کنید. البته همواره در نظر داشته باشید که سیستم امنیتی زندان در هر لحظه می‌تواند نقشه شما را بر باد دهد. قابلیت شخصی‌سازی کاراکترها نیز از ویژگی‌های دیگر بازی است که به متنوع شدن آن کمک کرده است.

8- بازی Mafia City

بازی Mafia City
بازی Mafia City

آخرین عنوان لیست برترین‌های «بازی استراتژیک آنلاین» که می‌خواهم برایتان معرفی کنم بازی Mafia City است که یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک موجود در بازار محسوب می‌شود. در بازی شهر مافیا (Mafia City) باید از طریق پرورش قابلیت‌های مورد نیاز و همچنین ساختمان‌های مختلف خود را میان افراد دیگر ثابت کنید. در این وسط رویارویی با دشمنان هم بخش دیگری از بازی است که این امر را باید از طریق جنگجوهای مسلح به تحقق برسانید. هدف نهایی‌تان در بازی Mafia City تبدیل شدن به رئیس مافیا است که آن را به وسیله غلبه بر تک‌تک رقبای خود می‌توانید انجام دهید. جا دارد بگوییم طراحی بصری بازی نیز بسیار زیبا و گیرا است.


لیستی از بازی استراتژیک آنلاین گوشی برای اندروید و iOS را مورد بررسی قرار دادیم. می‌توان گفت تمامی بازی‌های گفته شده جزو محبوب‌ترین بازی های استراتژیک گوشی های هوشمند محسوب می‌شوند؛ از Clash of Clans گرفته تا XCOM و Age of Civilizations که هر یک طرفداران مخصوص خود را دارند.

شاید بتوان گفت یکی از عوامل مهمی که در ساخت یک بازی استراتژیک گوشی دخیل است توجه به بهینه کردن بازی برای این پلتفرم‌ها است؛ چرا که گوشی‌های هوشمند به دلیل صفحه نمایش کوچک‌تر خود نسبت به کنسول‌ها و کامپیوتر نیازمند دقت بیشتری در طراحی و مخصوصا در بخش بازی‌های استراتژیک هستند. امیدوارم اگر به ژانر استراتژیک علاقه‌مند باشید با تجربه بازی‌های گفته شده بر روی گوشی هوشمند خود نهایت لذت را ببرید.

لطفا نظرات خودتان را با من و دیگر کاربران ویرگول به اشتراک گذاشته و از دیگر نوشته هایم نیز دیدن فرمایید.

نویسنده مطلب: baharhashemi1375

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.