نقد بازی red dead redemption 2

این نقد را میخواهم به دور از هرگونه پایه و اساس بنویسم و فقط میخواهم با دل خودم بنویسم

توجه: هیچگونه اسپویلی وجود ندارد

بازی red dead redemption 2 که قرار بود در سال 2017 منتشر بشود ولی خب با تاخیر هایی که برای بهبود بازی انجام شد در نهایت در سال 2018 منتشر شد. بازی حکم پیش درآمد برای بازی قبلی را دارد و قبل از بازی قبلی روایت میشود

red dead redemption 1
red dead redemption 1

وقتی مراحل اموزشی بازی را میگذرانید، وارد جهانی بزرگ، زیبا و پویای بازی میشوید. شاید به توان گفت که گرافیک به کار رفته در بازی بهترین گرافیک در تمام بازی ها است. از پویا بودنش که نگم، ممکنه هر لحظه راهزنی وارد شود و اسبی که کل بازی را با او گذرانده اید و به او وابسته شدید را، در راه مقابله با راهزن ها از دست بدهید و مجبور بشوید بروید اسب جدیدی بخرید. یا ممکن است که با بخت برگشتانی مواجه شوید و اگر دلتان بخواهد میتوانید کمکشان کنید.

گرافیک بازی
گرافیک بازی

و اما داستان بازی، داستان بازی شاید برای کسانی که نسخه قبلی را بازی کرده اند، پایانش تا حدودی قابل حدس باشد اما خوشبختانه من نسخه قبلی را بازی نکردم و داستان تازه ای را نگاه کردم، البته این رو هم عرض کنم که من از هر کس که نسخه قبلی را بازی کرده بود پرسیده بودم گفته بودند که خیلی از جا ها از داستان شگفت زده شده بودند و داستان برایشان جدید بود. داستان بازی طولانی و زیبا است و اخرش که اشک انسان را در می اورد.

راستش واقعا نمی دونم درباره این بازی باید چه گفت، از گیم پلی عالی که داره تا شخصیت ها و گوینده های معرکه. حتی الان که دارم با شما حرف میزنم (تایپ میکنم) هم اخر داستان دارد توی ذهنم میچرخد و میگوید من بهترین داستان کل عمرت بودم. وقتی به ارتور مورگان (شخصیت اصلی داستان) فکر می کنم و راه های درستی که رفته است با خودم میگویم که چرا وقعا این بازی بهترین بازی کل عمرم بود. ارتور مورگان یکی از بهترین شخصیت هایی است که در کل عمرتان با او مواجه شده اید، از وفادار ترین تا درستکار ترین. داستان بازی به ما می اموزد که هر چقدر هم که دل خودت مهمه، دل بقیه هم مهمه و از هم مهم تر، راه درسته هستش که مهمه (عجب جمله ای گفتم)، پس سعی کن راه درست را انتخاب کنی.

ارتور مورگان
ارتور مورگان

در نهایت میخواهم به شما بگم که با یک بازیو فیلم سینمایی طرف هستید و اگر هر موقع توانایی خرید این بازی را داشتید، شک نکنید از خرید این بازی به هیچ وجهی پشیمان نمی شوید

نویسنده مطلب: map air

منبع مطلب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.